Nawigacja
 
Pytania i odpowiedzi
To nie jest Pan zwolennikiem Unii Europejskiej?

Ja?!? Dla zwolennika liberalnej polityki gospodarczej UE miałaby byc celem i wzorcem? Swoją drogą, jestem też przeciwnikiem usilnego wdrażania "procesu bolońskiego".

Właśnie usłyszałem w TVN24, że polscy rolnicy wymieniają wysłużone Ursusy C-330 na ciągniki marki Lamborghini. Połowę ceny pokrywa Unia Europejska. Inaczej mówiąc: padła polska fabryka Ursus, teraz ciągniki kupujemy od Włochów (Lamborghini), polski rolnik wykłada 100 tys. i jeszcze drugie tyle dopłaca mu UE (skąd ma pieniądze UE to wiemy). To ma być liberalizm Pana zdaniem? Czy też kolejny sprytny sposób na wyciąganie pieniędzy od Polaków na produkty zachodnie?

A skąd opinia, że Unia Europejska to liberalizm?!?!

Szanowny Panie Senatorze

Z racji, iż uważam Pana za jednego z nielicznych wolnorynkowców w polskim parlamencie, chciałbym się podzielić pomysłem na osłabienie polskiego socjalizmu. Czy byłaby możliwa do wprowadzenia ustawa nakazująca Urzędowi Skarbowemu wystawiania na papierze rachunku ze wszystkich zapłaconych podatków? Czegoś w stylu kwitu, na którym dokładnie byłoby wypunktowane ile pieniędzy z podatków danej osoby poszło na administrację, szpitale, policję, dotacje dla rolników, górników, itd.? Myślę, że wtedy ludzie zastanowiliby się nad tym, ile z tych pieniędzy faktycznie wraca do ich kieszeni. Nie wiem czy zdobyłoby to poparcie w Sejmie (zapewne nie), ale można spróbować i ewentualnie uczynić z tego jeden z punktów programu wyborczego.


Dobry pomysł. Oczywiście, nie może to być "rachunek" w zwykłym znaczeniu tego słowa, ale właśnie "kwit", czyli proste rozliczenie sumy podatku uiszczonego przez podatnika w podziale na wymienione kategorie. Efektowne z pewnością, ale skomplikowane do obliczenia bo parlament "ukrywa" różne wydatki w skomplikowanym systemie budżetowym. To, o czym Pan pisze jest przyczynkiem do budżetu zadaniowego, ale do tego jeszcze daleko.

Proste pytanie: jest Pan za odebraniem przywilejów emerytalnych byłym pracownikom Służby Bezpieczeństwa PRL? Jako materiał poglądowy polecam dzisiejszy artykuł z "Dziennika" :

http://www.dziennik.pl/Default.aspx?TabId=14&ShowArticleId=29012

Sprawiedliwość?


Przywilejów emerytalnych - tak, emerytur - nie. Warto było posłuchać rozmowy z Januszem Korwinem - Mikke w tej sprawie (TVN24).


Informacje pochodzą z portalu Rocki.pl -
http://www.rocki.pl/odpowiedzi.php
Wykorzystane za zgodą Autora. Dziękujemy.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 0% [0 głosów]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 100% [1 głos]