Nawigacja
 
Kiedy ulgi dla płacących za ulgi?
Jak donosi sieć internetowa, Młodzież Wszechpolska i Stowarzyszenie KoLiber na Podkarpaciu chce by niektórzy ludzie (młodzi i uczący się, czyli z reguły już dotowani przez podatników) płacili jeszcze mniej za podróżowanie, to jest mieli większe ulgi.
O ile wielkiego zdziwienia nie budzi to w ustach MW, o tyle Stowarzyszenie KoLiber do tej pory trzymało się pionu.
Niestety sieć nie donosi, czy deficyt powstały w wyniku ulg pokryje MW z KoLibrem, czy może ktoś inny.

Nie wiemy też, czy studenci po pobraniu opłaconej przez podatników nauki i opłaconych przez podatników dojazdów otrzymają też darmowy bilet na Wyspy Brytyjskie, gdzie wykorzystają nabytą wiedzę dla własnych i Zjednoczonego Królestwa celów, czy też inicjatorzy wprowadzą zakaz wyjadów z uwagi na wcześniejsze "państwowe" inwestycje "w kapitał ludzki".

Szczęśliwie jest Sekcja Młodzieżowa UPR i UPR proponujący swobodę wyjazdów poza granice Polski, obniżkę podatków, wprowadzenie zasady - chcesz coś mieć - płacisz za siebie, ale jesteś zwolniony z przymusowego płacenia za innych. Prosto i sprawiedliwie.

Pomysł ma tylko jedną wadę - nie da się w ten sposób za cudze pieniądze (podatników) zrobić sobie reklamy przedwyborczej. Ale w obliczu sprawiedliwości i prostoty nie jest to wada duża.
Apelujemy do Stowarzyszenia KoLiber o wycofanie się z tych niesprawiedliwych pomysłów, o ile nie chodzi o zmianę nazwy z KoLiber na KoS. (konserwatywny socjalizm)


Artykuł pochodzi z portalu Unii Polityki Realnej -
http://www.upr.org.pl/main/artykul.php?strid=1&katid=156&aid=4608
Wykorzystany za zgodą Autora. Dziękujemy.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?