Nawigacja
 
XXXVII etap reformy gospodarczej socjalizmu czy rewolucja?
Gazeta "Dziennik" krzyczy na pierwszej stronie o "Rewolucji w zdrowiu". Rewolucja ma polegać na tym, że za normalność mamy więcej płacić. Przy czym za normalność będzie można płacić, przy pomocy pośredników oczywiście, dobrowolnie. Za stan obecny - nadal przymusowo.


Być może w skomunizowanym systemie służby zdrowia (ostatni wynikającyc z systemu postulat: czy się stoi czy się leży 5 tysiecy się należeć powinno) pomysł, by zamiast (oprócz?) łapówek załatwiających takie sprawy, płacić i pośrednikowi i dotychczas biorącym jest "rewolucją". Dość trafnie, gdyż każda chyba rewolucja pociąga za sobą więcej kosztów.

Podobną rewolucją było wprowadzenie na poczcie dobrowolnie (a jakże!) opłacanych przez nadawców listów priorytetowych (droższych o ponad 50 procent!), które z dnia na dzień spowolniły dotychczas chodzące w miarę normalnie listy normalne, i niewiele (o ile w ogóle) przyspieszyły listy "priorytetowe". Dzięki temu do dziś (sic!) dochodzą do mnie kartki normalne wysłane przed świętami Bożego Narodzenia, a priorytetowe szły około 10 dni. No, ale PPUP Poczta Polska też doświadcza bezpośredniego oddziaływania polityków po każdych wyborach, aż bez mała do poziomu obsługi sprządającej najmniejszy urząd pocztowy, więc trudno się dziwić że przy takiej eksploatacji politycznej działa jak działa.

Ciekawe co napisze w tytule "DZIENNIK", gdy doczeka, z zyskami z działalności, czasów, gdy w służbie zdrowia zniknie państwowe pośrednictwo i bezlitosne łupienie pacjentów po kieszeni podatkowej i po tej, w której jest portfel mieszczący kasę na łapówki. Czy można będzie liczyć choćby na tytuł "KONTRREWOLUCJA W ZDROWIU"?

Ten sam "DZIENNIK" w innym miejscu woła: "Stacje paliw drenują nasze kieszenie". Chodzi o to, że właściciele stacji benzynowych podnieśli wg gazety ceny o średnio kilkanaście groszy. Przy cenie rzędu 3,5-4,0 zł. W normalnej gazecie tytuł grzmiałby "BRUKSELA, RZĄD, PARLAMENT i PREZYDENT drenują nasze kieszenie". Bo chyba "DZIENNIK" dowiedział się od pana Szcześniaka jaki jest udział podatków z cenie litra?

http://szczesniak.pl/UE_podatki_benzyna


Artykuł pochodzi z portalu Unii Polityki Realnej -
http://www.upr.org.pl/main/artykul.php?strid=1&katid=156&aid=4460
Wykorzystany za zgodą Autora. Dziękujemy.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?