Nawigacja
 
Komunistyczne pomysły Ministerstwa Zdrowia IV RP
Pomysły towarzystwa zatrudnionego w Ministerstwie Zdrowia, a opłacanego przez nas w podatkach, skutkują nie tylko skazywaniem pacjentów na zakup - w ramach "bezpłatnej służby zdrowia" - wenflonów, pieluch i jedzenia w czasie szpitalnego pobytu. Do tych zakupów i łapówek dojdzie kolejny koszt - ograniczenie wolności, jak za najgłupszych komunistycznych czasów.
Właściwie, gdy słyszy się tych obywateli, można się dziwić, że robią to tak późno.

Oto najnowszym pomysłem Ministerstwa - popieranym, co oczywiste, prezez właściwą grupę interesu (a jest to interes dobry...) - jest zakaz otwierania apteki w promieniu 3 km od innej apteki, a także wówczas, gdy jedna apteka przypada na mniej niż 4 tys mieszkańców. Wszystko - jak twierdzą neokomuniści z Ministerstwa Zdrowia - z uwagi na dbałość świadczonych usług. Dokładnie to samo robiła PZPR. Przy czym była bardziej konsekwentna i ustalała także liczbę szewców, zegrarmistrzów itd. Wie o tym każdy mający nieco więcej niż 30 lat. Jesteście, panowie i panie rządzący gospodarczo tam, gdzie osobnicy wysyłający wówczas ZOMO.

Komentarz jest tu właściwe zbędny. Może poza spostrzeżeniem, że bez wątpienia w dziedzinie gospodarczej skrót PiS można czytać jako Populizm i Socjalizm. Przy czym socjalizm przypomina czasem gospodarczy komunizm. Chyba, że wina nie leży po stronie PiS tylko eksperta Platformy Obywatelskiej i jej kandydata na ministra - pana Religi.

Czy pan premier Kaczyński mówiący często o zerwaniu z komunizmem zechce z trybie natychmiastowym wyrzucić z ministetstwa pomysłodawców tego czysto komunistycznego rozwiązania? Po raz kolejny w przypadku tego ministerstwa wnioskuję by to zrobić, aby PiS nie kompromitowało się dłużej na polu gospodarczym w oczach konserwatywnych-liberałów.

I jeszcze jedno. Czy CBA może sprawdzić w jaki sposób przebiegała argumentacja grupy interesu, która skłoniła Ministerstwo do proponowania rozwiązań skrajnie niekorzystnych dla Polaków?


Artykuł pochodzi z portalu Unii Polityki Realnej -
http://www.upr.org.pl/main/artykul.php?strid=1&katid=156&aid=4247
Wykorzystany za zgodą Autora. Dziękujemy.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?