Nawigacja
 
Socjalizm a Liberalizm
Lepiej żyć na własną ręke czy z pomocną dłonią? Lepiej być leserem, tudzież leniem czy się usamodzielnić? Lepiej być uzależnionym czy wolnym? Lepiej jeśli rodzice wybiorą Tobie przyszłość czy wolisz samemu? Osobiście zdecydowanie wybieram drugą opcję, wybieram wolność. Niektórzy wolą pierwszą alternatywę, niektórzy wolą "przyjść na gotowe".

System nie wytrzyma socjalizmu, czego skutkiem są strajki i niezadowolenie społeczne, np. ostatnio w służbie zdrowia czy w oświacie. Można też popatrzeć na Niemcy, na wielką potęge gospodarczą, która z powodu polityki socjalnej maleje sukcesywnie z dnia na dzień, rośnie bezrobocie, sporo osób (cudzoziemców z paszportem niemieckim, m.in. Polacy z Opolszczyzny) wolą dostać zapomogę, potocznie zwany "socjal" i się lenić niż pracować.

Przez ostatnią dekadę Europa nasiąka socjalizmem - Wielka Brytania, Francja, Włochy, Hiszpania, Niemcy... i Polska itd. Socjalizm to czasowstrzymywacz. Zatrzymujemy się, kto wie czy nie cofamy? Chcemy dogonić Stany Zjednoczone? W obecnej sytuacji UE nie jest w stanie tego dokonać. Jedynym rozwiązaniem jest pogłębienie wolności gospodarczej, tudzież zmiana kierunku polityki UE na bardziej wolnościową, na bardziej liberalną.

Czy w Polsce istnieją partie wolnościowe? TAK, lecz jest ich stanowczo za mało, są zmarginalizowane - jest to przede wszystkim Unia Polityki Realnej (Wojciech Popiela) oraz... w większej części Prawica Rzeczpospolitej (Marek Jurek). Może taka koalicja? Może wspólna lista? Kto wie... Zobaczymy!
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 0% [0 głosów]
Bardzo dobre Bardzo dobre 100% [1 głos]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]