Nawigacja
 
Podatki 2007: niższe czyli wyższe
O tym, że ciemnym i najlepiej pijanym ludem rządzi się wygodnie przekonano się już niejednokrotnie. Ma to pewien walor - można mówić, że białe jest czarne i ma się gwarancje, że prawie nikt nie piśnie słowa. Nie inaczej jest w Polsce A.D. MMVI


Jak już wiadomo, w roku przyszłym znacząco, około 10 procent, rosną wydatki budżetowe. Budżet bierze pieniądze z naszych podatków i z pożyczek spłacanych z naszych podatków. Wiadomo już o olbrzymich podwyżkach podatku akcyzowego, do tego dokłada się powiększający cenę VAT.

Nie przeszkadza to rządzącym opowiadać bredni o tym, że podatki nie wzrosną, lub mega bredni (znany już czytelnikom moich refleksji pan wiceminister finansów Jarosław Neneman) że "obciążenia podatkowe będą i tak niższe".

Jak podaje "Rzeczpospolita" (dająca kłamliwy, lub "rządowy" tytuł: Podatki w 2007 roku będą nieco niższe) odmiennego zdania jest ekonomista p. Marek Zuber.

Pytanie: który z panów kłamie i dlaczego?
Co prawda wiedza przeciętnego Polaka o podatkach jakie płaci uprawnia pana Nenemana (szefa gabinetu politycznego Ministra Finansów w rządzie tow. M.Belki SLD/PD, a obecnie ...wiceministra w rządzie J.Kaczyńskiego PiS (sic!) ) do opowiadania jeszcze bardziej fantastycznych rzeczy, ale czy rzeczywiście takie osoby muszą być utrzymywane przez nas w podatkach? Czy muszą reprezentować polski rząd? Czy PiS nie może znaleźć bardziej prawdomównych osób na takie stanowiska?

Oczywiście, zawsze możemy usłyszeć argument usprawiedliwiający wszystko, jakiego w wywiadzie dla "NCz!"użył nazwany przez p. W.Łysiaka "Rzymianinem" (sądząc po poglądach gospodarczych: Rzymianinem okresu schyłkowego) - pan marszałek M.Jurek: ciągle likwidujemy skutki półwiekowego zniewolenia w społeczeństwie osłabionym i spauperyzowanym. Dlatego w kluczowych dziedzinach utrzymanie aktywności państwa jest dziś konieczne.
http://www.nczas.com/?a=show_article&id=3387


Artykuł pochodzi z portalu Unii Polityki Realnej -
http://www.upr.org.pl/main/artykul.php?strid=1&katid=156&aid=3942
Wykorzystany za zgodą Autora. Dziękujemy.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?