Nawigacja
 
Artykuły: Marcin Malik
Od podatku odlicz sobie dziecko!
Niedawno Senat uchwalił kolejną, bezsensowną ustawę. Otóż w rozliczeniu podatkowym za rok 2007, będzie można odliczyć sobie 1145 zł od każdego dziecka.

O chowaniu babcinych dowodów...
Parę dni temu, dzięki mediom kraj obiegła internetowa akcja „schowaj babci dowód”, która ma na celu chowanie babciom i dziadkom dowodów w dniu wyborów, by nie mogli oddać głosu na swojego kandydata. W ten sposób organizatorzy „chcą uratować Polskę”.

Kolejne wybory, kolejny parlament...
Wybory odbędą się pojutrze. To kolejny raz, kiedy Unia Polityki Realnej będzie próbowała dostać się do parlamentu. Jednak tym razem będzie zupełnie inaczej. Wbrew manipulowanym sondażom, które potrafią nam dawać poparcie na minusie – mamy realną szansę!

Wyborcza przegrana wolności, własności, sprawiedliwości, niskich podatków i wolnego rynku...
Liga Prawicy Rzeczypospolitej nie wprowadziła swoich przedstawicieli do parlamentu. To niestety kolejny raz, kiedy wolność, własność, sprawiedliwość, niskie podatki i wolny rynek nie znajdują miejsca w parlamencie i przegrywają z niemerytoryczną oraz agresywną kampanią innych partii, które to z budżetu pobierają bardzo obfite dotacje.

Obowiązek edukacji powodem frustracji!
Zgodnie z ustawą o systemie oświaty, z dnia 7 września 1991 r. (rozdział 2, artykuł 15), obowiązek edukacji dotyczy każdego obywatela do ukończenia gimnazjum, lecz nie później niż do osiemnastego roku życia. Jest to ustawa uderzająca w prawdziwą edukację!

Prezydent Kwaśniewski i alkohol
Cała Polska i jej sąsiedzi wiedzą, jak niedawno zaprezentował się nasz były prezydent – (mgr/Pan)* Aleksander Kwaśniewski, podczas „wykładu” dla ukraińskiej młodzieży. Był po prostu pijany.

O edukacji narodu polskiego
3 września rozpocznie się nowy rok szkolny, pierwszy od wielu lat, w którym wszystkich uczniów obowiązywać będą jednolite (akurat!) stroje.

Dlaczego UPR wciąż jest bezsilna?
Wiele osób zadaje mi pytanie „Dlaczego UPR, pomimo iż ma rację, wciąż nie może nic zrobić?”. Dziś postaram się na nie odpowiedzieć w paru punktach.

Agonia Służby Zdrowia
Czy zwykłemu Polakowi potrzebna jest służba zdrowia i NFZ? Nie! Jemu potrzebny jest lekarz, pielęgniarka… Jak funkcjonuje polska służba zdrowia – wszyscy widzimy. Ciągłe protesty, małe pensje, długie kolejki, brak finansów, likwidacja szpitali, korupcja, afery, łowcy skór – czy tak ma wyglądać coś za co Polacy słono płacą (a tak naprawdę państwo wyciąga po to rękę, nie mamy na to wpływu!) z każdej pensji?

Czy praca w Polsce się opłaca?
Mówi się, że w Polsce brakuje pracy, a jeśli już ktoś ją znajdzie, to zazwyczaj jest ona niskopłatna, co powoduje emigrację Polaków za granicę. W żadnym wypadku nie jest to winą pracodawców, lecz państwa!

Złodziejski Urząd Socjalistyczny
Co zrobić, żeby w Polsce było lepiej? To bardzo proste. Jednakże żadna z rządzących nią partii, od wielu, wielu lat nie potrafiła lub nie chciała się z tym uporać. Mowa między innymi o Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Na te trzy słowa wszyscy pracujący w Polsce ludzie chwytają się za portfele a ich ciało przeszywa zimny dreszcz.