Nawigacja
 
Artykuły: Popiela Wojciech
Palący ciągle za okradającymi ich?
W Polsce jest około 10 mln osób palących tytoń. Można przyjąć, że głosują o­ni w proporcji takiej, jak niepalący i podobnie rozkłada się ich poparcie dla poszczególnych partii. Biorąc to pod uwagę, widać wyraźnie, że palenie szkodzi zdrowiu fizycznemu i psychicznemu.

Podatki 2007: niższe czyli wyższe
O tym, że ciemnym i najlepiej pijanym ludem rządzi się wygodnie przekonano się już niejednokrotnie. Ma to pewien walor - można mówić, że białe jest czarne i ma się gwarancje, że prawie nikt nie piśnie słowa. Nie inaczej jest w Polsce A.D. MMVI

Państwowa poczta dostarcza list przez 2 tygodnie w 1 mieście
Dziś, 15 listopada 2006 r., otrzymałem list zwykły z odbitym datownikiem 31.10. To wyjaśnia opór państwowej poczty przed jakąkolwiek konkurencją. Być może 1,30 zł w ramach jednego miasta to zbyt mało, by w krótszym czasie dostarczyć przesyłkę. Być może państwowa firma zajęta była składaniem i roznoszeniem ulotek wyborczych.

Komunistyczne pomysły Ministerstwa Zdrowia IV RP
Pomysły towarzystwa zatrudnionego w Ministerstwie Zdrowia, a opłacanego przez nas w podatkach, skutkują nie tylko skazywaniem pacjentów na zakup - w ramach "bezpłatnej służby zdrowia" - wenflonów, pieluch i jedzenia w czasie szpitalnego pobytu. Do tych zakupów i łapówek dojdzie kolejny koszt - ograniczenie wolności, jak za najgłupszych komunistycznych czasów.

XXXVII etap reformy gospodarczej socjalizmu czy rewolucja?
Gazeta "Dziennik" krzyczy na pierwszej stronie o "Rewolucji w zdrowiu". Rewolucja ma polegać na tym, że za normalność mamy więcej płacić. Przy czym za normalność będzie można płacić, przy pomocy pośredników oczywiście, dobrowolnie. Za stan obecny - nadal przymusowo.

Ministrowie się zmieniają - my płacimy
Pan Dorn złożył dymisję z funkcji ministra. Pan premier uszanowawszy wolę pana wicepremiera dymisję przyjął do wiadomości. Co z tego wynika dla nas, prócz pożywki dla mediów?

Kiedy ulgi dla płacących za ulgi?
Jak donosi sieć internetowa, Młodzież Wszechpolska i Stowarzyszenie KoLiber na Podkarpaciu chce by niektórzy ludzie (młodzi i uczący się, czyli z reguły już dotowani przez podatników) płacili jeszcze mniej za podróżowanie, to jest mieli większe ulgi.

Brukselski faszyzm w natarciu
Niczyje mienie ani zdrowie nie jest bezpieczne, gdy brukselscy biurokraci chcą sobie zrobić dobrze. Niestety omamiona deszczem euro większość popełniła kilka lat temu "tak". A tymczasem, jak donosi za "Rzecząpospolitą" Informacyjna Agencja Radiowa...

2007 - Europejski rok dojenia podatników
Jak powszechnie wiadomo, socjalizm to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności nie znane w żadnym innym ustroju. Nie inaczej jest we Wspólnocie Europejskiej. Oczywiście pokonywanie trudności jest pracochłonne i trzeba za nie słono zapłacić trudzącym się.

Mówią upeerem!
Toczymy walkę o wolność nie na ulicach tylko w głowach. Przez lata nie mieliśmy zbyt wielu sprzymierzeńców. Wielokroć ludzie omamieni propagandą rządowo-medialną dziwili się, że nazywamy socjalizmem lub eurosocjalizmem to, co w III RP reklamowano jako kapitalizm.