Nawigacja
 
Artykuły: Michna Maciej
Inne skutki trwania systemu.
Jakie są pozaekonomiczne skutki trwania w obecnym obowiązkowym systemie ubezpieczeń społecznych? Poniżej krótkie zestawienie. Proszę o dodatkowe propozycje do listy - będziemy dopisywać na bieżąco. To są rzeczy, o których rzadko się mówi, a są naprawdę ważne!

Wolny rynek wypraw górskich?
"Wstępniak redakcyjny" pana Tomasza Sommera z "Najwyższego Czasu" (nr 9) zainspirował mnie do napisania kilku słów na temat polskiego środowiska wspinaczkowego i wolności w górach. Pan Sommer pisze o chórze potępień, który przewalił się przez łamy prasy w związku z niedawnym wypadkiem Polaków na Matterhornie biorących udział w "wyprawie partnerskiej". Chciałbym zauważyć, że podobny chór potępień grzmiał w środowisku wspinaczkowym, którego nie można bynajmniej posądzić o chęć ograniczania własnej wolności. Skąd wobec tego taki rozdźwięk?

Ministerstwo chorób, ale nie wszystkich
Minister zdrowia w wywiadzie dla "Dziennika" przedstawia ogólne zarysy pomysły naprawy tak zwanej "służby zdrowia". Mimo, że profesor Religa do rządu przyszedł z partii, która mieni się partią "konserwatywno-liberalną" a obecnie wspiera "solidarny" rząd, to wydaje się, że jego pomysły nie są w stanie zadowolić ani jednych, ani drugich. Kolejny pomysł ministra wpisuje się w ciąg działań podejmowanych przez obecną ekipę, która leczy "służbę zdrowia" jedynie poprzez zwalczanie objawów, bez chęci przeprowadzenia dogłębnej, skutecznej reformy.

Kino czy wino?
W internetowym wydaniu „Dziennika” z dnia 6 marca 2007 roku [1] umieszczono pożegnalny wywiad ze znanym polskim aktorem, panem Markiem Kondratem. Pożegnalny, ponieważ aktor postanowił zakończyć swoją karierę filmową zawiedziony sytuacją polskiej kinematografii. Jak pan Marek Kondrat motywuje swoją decyzję?