Zobacz temat
 Drukuj temat
zasiłek przeemerytalny
leprzy59
Witam
Jestem od kilku dni na forum. Proszę o pomoc, poniewaz otrzymałem z ZUS zawiadomienie o wszczęciu postępowania na okolicznośc ustalenia zasadnosci zgłoszenia do ubezpieczeń społecznych jako osoba wykonujaca PN u płatnika składek w okresie 2006-2009. Słyszałem ze moge sie powołac na art.61 par.2.
Jak mam odpisać.. Do wtorku mam czas.
Edytowane przez Maja9 dnia 27-10-2014 12:24

rita1610
Witam serdecznie mam następują pytanie.
Mój mąż jest na ww. zasiłku(10,5 lat) i w m-cu lipcu br. nabędzie uprawnienia do pełnej emerytury, czy powinien udać się do ZUS i poprosić o ponowne naliczenie emerytury?. Za udzielenie odpowiedzi b.dziękuję

annatur1
Na pewno należy złożyć wniosek o obliczenie emerytury.
http://www.gofin....zenie.html
annatur1

Artemis
rita1610 napisał(a):

Witam serdecznie mam następują pytanie.
Mój mąż jest na ww. zasiłku(10,5 lat) i w m-cu lipcu br. nabędzie uprawnienia do pełnej emerytury, czy powinien udać się do ZUS i poprosić o ponowne naliczenie emerytury?. Za udzielenie odpowiedzi b.dziękuję

Tak. Powinien udać się do ZUS i złożyć wniosek o świadczenie emerytalne oraz wszystkie dokumenty jakie składa się w takiej sytuacji. Przede wszystkim świadectwa pracy. Jeżeli nie ma wszystkich bo np. zaginęły to musi się udać do archiwum, ustalić czy zakład w którym pracował istnieje, ustalić adres i wystąpić o duplikat świadectwa. Należy również złożyć od byłych pracodawców Rp7 w sprawie ustalenia kapitału początkowego. Warto pobierać Rp7 nawet od pracodawcy na bieżąco przy otrzymywaniu świadectwa pracy. Dlaczego? Otóż pracodawcy ( oczywiście nie wszyscy) wobec pracowników nie do końca są w porządku. Kiedy firmy znikają z rynku pracy trudno takie dokumenty historycznie otrzymać. Warto Rp7 posiadać bo od tego zależy wysokość naszej emerytury.

wolanczykk
Jeśli chcecie Państwo dostać szybszy zasiłek emerytalny, to najlepiej udać się do ZUSu i poprosić o specjalne pismo, które musicie wypełnić. Wcześniej proponowałbym zadzwonić na infolinię ZUSu i dowiedzieć się wszystkich szczegółów. Na infolinii na pewno ich udzielą. Następnie najlepiej wybrać się do okienka ZUSu i nie mówić jakie mamy informacje, tylko niech sami Wam powiedzą, żebyście mieli pewność, że z biura ZUSu i infolinii wszystko się pokrywa.
Edytowane przez wolanczykk dnia 07-02-2016 19:46

Przejdź do forum: