Zobacz temat
 Drukuj temat
ZJEDNOCZENI PRZECIW ZUS
lis65
Powoli cichnie wrzawa wokół ustawy umorzeniowej. Zwolennicy, przeciwnicy, pyskacze, awanturnicy i kto tam jeszcze się tu przewinął już się wyciszyli. Ci co walczyli , obserwowali, krytykowali wszyscy cichną. Taka to postawa Polaków - swoje osiągnąłem resztę mam w d...... .
A tymczasem ZUS działa dalej i ma coraz to nowe pomysły jak złupić przedsiębiorcę.
Zaczynają sie problemy:
zatrudnionych za granicą,
zatrudnionych na umowę o pracę i jednocześnie prowadzących działalność gospodarczą,
zatrudnianych i zatrudniających na umowę o dzieło,
kwestionuje się świadczenia macierzyńskie,
kwestionuje się świadczenia chorobowe,
masowe "uzdrawianie" rencistów,
"ciekawe" wyliczanie wieku emerytalnego i wysokości emerytur.
Tysiące nowych poszkodowanych, niszczonych przez ZUS i znowu jak wcześniej, pozostawieni sami ze swoim problemem.
Może czas znowu się zjednoczyć i tym razem załatwić sprawy do końca.
Edytowane przez lis65 dnia 07-10-2014 07:29
.
.
www.spprp.pl
 
Web
lis65
Jak widać po odpowiedziach na post, mali przedsiębiorcy mają się zupełnie dobrze. ZUS już ich nie gnębi, składki zmalały, dochody wzrosły, świadczenia chorobowe wypłacane terminowo, emerytury wysokie, renty przyznawane prawidłowo. No cóż po co się w tym momencie wychylać, krzyczeć o niesprawiedliwości ?
Chyba czas zlikwidować stronę Zlikwiduj ZUS, bo działa wbrew interesom ubezpieczonych w ZUS.
Powodzenia zatem życzę
Z przymrużeniem oka
.
.
www.spprp.pl
 
Web
skorpion
http://www.spprp.pl/smf/...ion=recent

Albo my zlikwidujemy osZUSta, albo on zlikwiduje NAS!!!???
" Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń " Tacyt
 
lis65
STOWARZYSZENIE POSZKODOWANYCH PRZEDSIĘBIORCÓW RP
TO STOWARZYSZENIE LUDZI CHCĄCYCH ZMIAN W SPOSOBIE TRAKTOWANIA MAŁYCH I JEDNOOSOBOWYCH FIRM PRZEZ URZĘDY PAŃSTWOWE
NASZYM CELEM SĄ ZMIANY POZWALAJĄCE NA GODNE ŻYCIE MAŁYCH PRZEDSIĘBIORCÓW

W SZCZEGÓLNOŚCI :

• INTEGRACJA SPOŁECZNOŚCI PRZEDSIĘBIORCÓW
• OBRONA PRZEDSIĘBIORCÓW PRZED SZKODLIWYMI DZIAŁANIAMI ORGANÓW PAŃSTWA
• ZAKAZ INGERENCJI ZUS W UMOWY O PRACĘ
• UREALNIENIE STAWEK ZUS - STAWKI ZALEŻNE OD DOCHODU
• DOBROWOLNOŚĆ WYBORU UBEZPIECZYCIELA
• LIKWIDACJA PRZYWILEJÓW W UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH
• PODLEGANIE ZUS SĄDOM ADMINISTRACYJNYM
• FAKTYCZNA KONTROLA SPOŁECZEŃSTWA NAD FINANSAMI ZUS
• PODATKI TYLKO OD ZAPŁACONYCH FAKTUR
• MAKSYMALNE UPROSZCZENIE SYSTEMU PODATKOWEGO
• EMERYTURA OBYWATELSKA
• IDEA BEZWARUNKOWEGO DOCHODU PODSTAWOWEGO
• FINANSOWANIE ZUS Z INNYCH ŹRÓDEŁ NIŻ TYLKO OPODATKOWANIE PRACY
• JEDNA SKŁADKA ZDROWOTNA NIEZALEZNIE OD ILOŚCI TYTUŁÓW DO UBEZPIECZENIA

JEŚLI POPIERASZ TE ZMIANY, PRZYJDŹ NA SPOTKANIE
25-10-2014 godz. 17.00
TYCHY ul. BARONA 30 SALA 209 CENTRUM BALBINA
ZAPROŚ ZNAJOMYCH

Edytowane przez Maja9 dnia 28-01-2015 08:39
.
.
www.spprp.pl
 
Web
prawda w oczy
Będzie "konstytucja" dla przedsiębiorców

http://inforfk.pl...RORGANIZER

http://tvn24bis.p...75989.html
 
lis65
Ciekawa ta konstytucja.
"Założenia zakładają także, że organizacjom pozarządowym reprezentującym przedsiębiorców będzie można powierzyć wykonywanie pewnych zadań wykonywanych dziś tylko przez administrację publiczną."
Wydaje mi się że znowu koledzy króliczka szykują sobie posadki lub środki do funkcjonowania " reprezentantów przedsiębiorców"
.
.
www.spprp.pl
 
Web
Mishima01
W dzisiejszych czasach słysząc o ryzyku zachorowania na nowotwór każdy myśli: "Mnie to nie dotyczy",a jesteśmy zbyt zabiegani,żeby pójść do lekarza i zrobić kontrolne badania. Poświęć 10 minut swojego cennego czasu i rozwiąż test, który pomoże Ci określić stan Twojego zdrowia.Lepiej zapobiegać niż leczyć!
 
raf11
Jak wygląda oplacanie skladek w innych krajach? Dla porównania w Wielkiej Brytanii, gdzie Polacy co raz chętniej lokują swój biznes, młoda firma płaci na ubezpieczenie dopiero wtedy gdy wykazuje dochody. Miesięczna składka wynosi wówczas zaledwie 11 funtów czyli około 60 zł. Jest mozliwe nawet zwolnienie ze skladek w przypadku niskich dochodow. To tylko kwestia wypelnienia odpowiedniego formulaza online.
A w Polsce ?... Tylko 1/3 firm na polskim rynku istnieje dłużej niż pięć lat ! To oznacza, że w pierwszych latach swojej działalności bankrutuje aż 2/3 przedsiębiorców. Czy te niepokojące dane zwrócą uwagę na problemy małych firm? Czy w najbliższych latach doczekamy się obniżenia kosztów prowadzenia działalności gospodarczej? Obawiam sie ze jedyna sznsa na zaiteresowanie sie tym problemem jest jego naglasnianie. Troche za malo o tym w mediach.
 
lis65
ad. raf11 już od dawna staramy się walczyć, zainteresować chociażby, problemem wysokości składek media, posłów a zwłaszcza samych zainteresowanych. Wiadomo bowiem że w jedności siła, przykładem ustawa umorzeniowa. Wiemy też, że gdyby oburzyło całe środowisko przedsiębiorców, a bynajmniej kilka tysięcy to sprawa miała by szansę na załatwienie. Cały czas nawołujemy do zrzeszenia się i wspólnej walki (www.spprp.pl). Powolutku zyskujemy zwolenników, niestety POWOLUTKU. Polski przedsiębiorca to w większości samolub, który dba tylko o załatwienie własnego interesu a innym niech się świat zawali. Kiedy jemu się dzieje krzywda - oj to wtedy ola boga. (tu pozdrawiam wszystkich którzy po wejściu ustawy umorzeniowej zapadli się w czeluściach swoich działalności). Trudno mi zrozumieć brak racjonalnego myślenia, przecież ZUS już kolejne niespodzianki szykuje (zresztą nie tylko ZUS) Światełkiem w tunelu jest młodsza generacja przedsiębiorców widzących bezsens utrzymywania osZUSta. Idą wybory mamy szansę postawić na swoim, kartę przetargową, ale kto będzie gadał z dwustoma przedsiębiorcami ? Inaczej gdyby było nas 5000.
Kończąc zapytam czy pamiętacie jeszcze hasło które tu kiedyś padało -NIC O NAS BEZ NAS ?
Może czas się zjednoczyć i pokazać że też jesteśmy w tym kraju.
.
.
www.spprp.pl
 
Web
raf11
Wyglada na to ze niektorzy poslowie tez sa zainteresowani tym problemem. Zaciekawil mnie projekt ustawy posła Gowina dotyczacy obnizenia skladek ZUS do wysokosci 50 zł miesiecznie. Moze warto by bylo isc za ciosem i regularlnie przypominac im o tej sprawie aby nie zamietli tego pod tzw dywan.
Z tego co widze, jest jakies swiatelko w tunelu.
http://www.wprost...ladke-ZUS/
http://www.sejm.g...450031E572
Edytowane przez raf11 dnia 06-02-2015 10:46
 
zuf_fan
I to jest racja, trzeba iść za ciosem!

Co tam do 50 zł, uchwalmy najlepiej ograniczenie do 10 zł! :D
I to już koniec tej historii :-)
 
raf11
Uchwala juz jest przygotowana, co prawda w formie projektu. Mysle ze trzeba drążyc sprawe i przypominac aby znow pojawila sie w mediach.
 
przemoo
ZUS: rezygnacja prezesa
IAR - Biznes
6 Lut 2015, 11:43


06.02.2015 (IAR) - Zbigniew Derdziuk złożył dymisję ze stanowiska prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W oświadczeniu napisał, że "swoją misję w ZUS uważa za wypełnioną, a cele, które sobie postawił, za zrealizowane". Według niego, Zakład to nowoczesna instytucja, zarządzana zgodnie z najwyższymi standardami, zaawansowana technologicznie i przede wszystkim przyjazna klientom. "ZUS bowiem to emanacja naszego państwa" - czytamy w oświadczeniu..."
Gosc sobie nazywa rzecz po imieniu...jaki zus taki caly kraj..
 
Maja
Prezes ZUS podał się do dymisji. Przez afery?

http://www.money....06587.html
 
skorpion
zuf_fan napisał(a):

I to jest racja, trzeba iść za ciosem!

Co tam do 50 zł, uchwalmy najlepiej ograniczenie do 10 zł! Szeroki uśmiech


A ja proponuję poprostu normalnie - czyli zero, gdy zarobię zero i milion jak miliony zarobię.
" Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń " Tacyt
 
Les57
Jedyna nasza nadzieja i nasz cel, to zdecydowane (patrz górnicy z kilofami i rolnicy z widłami) lobbowanie na rzecz płacenia składek zus w zależności od uzyskiwanych dochodów. A nie stałe składki, które dobijają nas i gospodarkę RP. Nadzieja w tych działaniach to D. Wolicka w ZPP, oraz skłanianie coraz liczniejszych posłów, którzy, aktualnie (niedługo wybory), przejrzeli na oczy i są bardzo zainteresowani, aby kogoś wesprzeć. Choćby nas, przedsiębiorców.
 
raf11
zuf_fan napisał(a):

I to jest racja, trzeba iść za ciosem!

Co tam do 50 zł, uchwalmy najlepiej ograniczenie do 10 zł! Szeroki uśmiech


My tego nie uchwalimy, trzeba cisnąć tych którzy mają do tego narzędzia prawne.
W przypadku gornikow lub rolnikow jest to dosc jednolita spolecznosc wiec latwiej jest sie im zorganizowac natomiast przedsiebiorcy lub samozatrudnieni to jest bardzo zroznicowana czesc spoleczenstwa i mysle ze tu tkwi problem.
Jest za to jeszcze jeden kruczek ktory moglby byc wykozystany przez przedsiebiorcow.
Nie wszyscy wiedzą, że ZUS przyznano kompetencje do umarzania należności z tytułu składek nie tylko na podstawie przepisów ustawy abolicyjnej. Regulacje zawarte w ustawie systemowej oraz w rozporządzeniu Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 31 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych zasad umarzania należności z tytułu składek na ubezpieczenia społeczne (Dz. U. z 2003 r. nr 141, poz. 1365) pozwalają umorzyć zaległości po spełnieniu określonych ustawowo przesłanek tj. w przypadku stwierdzenia całkowitej nieściągalności lub ze względu na ważny interes osoby zobowiązanej.
W przypadku umorzenia "zwykłego" (a nie abolicji) organ dysponuje pewną swobodą wydając decyzję umorzeniową. Oznacza to ZUS ma tylko możliwość, nie zaś obowiązek umorzenia, nawet wtedy gdy zaistniały ku temu odpowiednie przesłanki wskazane w przepisach. Dlatego też szczególne rozwiązania wprowadzone w ustawie abolicyjnej są dla płatników znacznie korzystniejsze, ponieważ cechuje je swego rodzaju automatyzm. Po złożeniu wniosku i spełnieniu warunków określonych we wstępnej decyzji abolicyjnej płatnik zyskuje pewność, że organ rentowy umorzy jego składki.
Warto jednak pamiętać, że umorzenie zaległości na jakiejkolwiek podstawie nie może być stosowane do składek finansowanych przez ubezpieczonych niebędących płatnikami tj. składek opłacanych przez pracodawcę za ubezpieczonego pracownika w części finansowanej przez zatrudnionego.
Inną formą optymalizacji długów w ZUS jest także wniosek o rozłożenie zaległości na raty.
Mysle ze wartobyloby skozystac z pomocy prawnikow. Wnioski skladane do sądow wytworzylyby precedens prawny na bazie ktorego mozna wygrac z zusem.
Edytowane przez raf11 dnia 07-02-2015 09:41
 
Lidia
zuf_fan napisał(a):

I to jest racja, trzeba iść za ciosem!

Co tam do 50 zł, uchwalmy najlepiej ograniczenie do 10 zł! Szeroki uśmiech


zuf_fanie - Dziękujemy za podpowiedź. Poniekąd masz rację. Dla Anglika 50 zł to tyle co dla nas 10 A właściwie to nawet mniej. I to nie jest śmieszne niestety.
 
lis65
ad. les57 a jakie to działania prowadzi Dorota ?
Bo mnie się wydaje że ZPP ostatnio prowadzi jedynie mocną autopromocję ustami swojego prezesa, chociaż przyznam że ma mocne i dobre wejścia, nie pozbawione racji.

ad. raf11 wydaje mi się że nie przeczytałeś tego forum ani w 1/5. Skupieni tutaj ludzie mimo różnicy poglądów w pewnych kwestiach wiedzą jedno - ZUS nie podaruje Ci ani złotówki bez ustawy lub wyroku sądu, a wiedzieć trzeba że sądy wydają wyroki w sprawach ZUS tylko na jego korzyść.

piszesz " Uchwala juz jest przygotowana, co prawda w formie projektu. Mysle ze trzeba drążyc sprawe i przypominac aby znow pojawila sie w mediach. "
Objaw nam może w czyim imieniu piszesz ?
Wybory blisko to i "wybawców" przybywa
SPPRP czeka na jasny komunikat od "zbawców"
Na dzień dzisiejszy ŻADNA partia nie postawiła sprawy jasno i dobitnie.
Nam przedsiębiorcom ciężko wmówić ciemnotę więc chyba nie jesteśmy targetem dla partii, musimy zatem sami szukać rozwiązania problemu przez zjednoczenie się i jako siła postawić swoje warunki.
Zapraszam na stronę www.spprp.pl oraz kontakt.
.
.
www.spprp.pl
 
Web
raf11
Pisze w swoim wlasnym imieniu ale moze wartobyloby wykozystac czyjes propozycje jesli sa sensowne. Propozycja obnizenia skladki do 50 zł chyba nie jest taka zła. Oczywiscie masz racje ze zus niczego Ci nie podaruje bez wyroku sądu wiec dlatego trzeba z nim walczyc wnosząc pozwy. W Wielkiej Brytanii (mieszkalem tam ostatnie 7 lat) zakladanie spraw instytucjom jest czyms normalnym, powszechnym i bardzo skutecznym sposobem na wygrywanie swoich interesow. W Polsce jeszcze nie jest to powszechne gdyz rynek radcow prawnych otworzyl sie niedawno, poza tym nie jest jeszcze powszechnie darmowy jak na wyspach (zasada "no win no fee" - nie ma wygranej, nie ma oplaty) choc spotkalem sie z kilkoma kancelariami prawnymi w Polsce ktore maja taka ofertę.
Edytowane przez raf11 dnia 08-02-2015 10:41
 
Przejdź do forum: