Zobacz temat
 Drukuj temat
Praca za granicą
przemoo
pytanie z innej beczki-jak mam zamiescic nowy temat? bo nie widac nigdzie takiej opcji..

lis65
Pojawił się nowy kłopot tj zatrudnienie za granicą, i znów jakieś 500 000 ludzi "ugotowanych".
Mając doświadczenia w temacie "nakładczej" radzę organizować się już teraz. Tym razem w 300 osób nie dacie/damy rady ukrócić zakusów ZUS-u, musi nas bys duuużo więcej.
Edytowane przez Maja9 dnia 27-01-2015 09:25
.
.
www.spprp.pl

Web
przemoo
Pojawil się nowy temat "praca za granicą"-zapraszam do dyskusji,bo zus juz dybie na tych co są zatrudnieni tak i mają DG.

zapodam parę linkow do wyroków-niekorzystnych dla pracujących za granicą-zus juz wygrywa po sądach:

http://orzeczenia...-12-03_001

http://orzeczenia...-11-08_001

http://orzeczenia...-07-09_001

http://orzeczenia...-06-18_001
Edytowane przez Maja9 dnia 28-01-2015 08:50

Lidia
Oto cytat z wyroku sygn. akt VIII U 1927/14 - 19 listopada 2014 roku (podany wyżej przez przemoo pierwszy link):
"- w myśl obowiązujących w UK przepisów, jeśli osoba zatrudniona na umowie o pracę na czas nieokreślony zarabia poniżej kwoty funtów 149 tygodniowo jest ustawowo zwolniona z obowiązku płacenia składek na ubezpieczenie społeczne pozostając nadal osobą ubezpieczoną z wszelkimi przysługującymi przywilejami tak jak w przypadku osób o wyższych dochodach"
A my, prowadzący działalność gospodarczą, płacimy miesięcznie 1100 zł bez względu na to, czy mamy JAKIEKOLWIEK dochody.
Działania ZUS są społecznie szkodliwe!

przemoo
Lidia napisał(a):

Oto cytat z wyroku sygn. akt VIII U 1927/14 - 19 listopada 2014 roku (podany wyżej przez przemoo pierwszy link):
"- w myśl obowiązujących w UK przepisów, jeśli osoba zatrudniona na umowie o pracę na czas nieokreślony zarabia poniżej kwoty funtów 149 tygodniowo jest ustawowo zwolniona z obowiązku płacenia składek na ubezpieczenie społeczne pozostając nadal osobą ubezpieczoną z wszelkimi przysługującymi przywilejami tak jak w przypadku osób o wyższych dochodach"
A my, prowadzący działalność gospodarczą, płacimy miesięcznie 1100 zł bez względu na to, czy mamy JAKIEKOLWIEK dochody.
Działania ZUS są społecznie szkodliwe!

...przyczym jesli ten zarobek jest niewiele wyzszy w UK to skladka i tak jest minimalna-na poziomie 1, czy 2 funtow tygodniowo.

lis65
składka najniższa 2.06 funta tygodniowo
.
.
www.spprp.pl

Web
Maja
Artemis

Członkowie Stowarzyszenia
Lider

Odp: Praca za granicą
Odpowiedź dnia: Luty 06, 2015, 21:48:20

Cytat: przemo1970 w Luty 05, 2015, 09:48:54

a jak to jest z przedawanieniem? jesli np teoretycznie zus sie przyczepi w tym roku o prace za granicą przy DG za lata 2009-2015 i sprawy sie beda toczyc po wszystkich instancjach to kiedy sie najwczesniejsze lata przedawnią? jak to wyglada?

Lata 2009 do 2011 przedawniają się po 10 latach. Okres od 2012 przedawniają się po 5 latach.

http://www.spprp....g14662#new

Nie po 10 latach, a przedawniają się wg.poniższych zasad

Zgodnie ze zmianą art. 24 ust. 4 i ust. 6g ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, do przedawnienia należności z tytułu składek,powstałych przed dniem 1 stycznia 2012r., stosuje się przepisy przejściowe, tj. art.27 ustawy z dnia 16 września 2011r. o redukcji niektórych obowiązków obywateli i przedsiębiorców.
Z przepisów tych wynika, że do przedawnienia, którego bieg rozpoczął się przed dniem 1 stycznia 2012r., stosuje się przepisy tej ustawy, chyba że na podstawie przepisów obowiązujących przed tym dniem przedawnienie nastąpiłoby wcześniej. Oznacza to, iż do przedawnienia należności z tytułu składek, dla których bieg przedawnienia rozpoczął się przed dniem 1 stycznia 2012r., stosuje się 5 letni okres przedawnienia liczony od dnia 1 stycznia 2012r., chyba,że przedawnienie zgodnie z dotychczasowymi przepisami nastąpiłoby wcześniej.
Konsekwencją powyższych zmian jest fakt, iż w stosunku do należności powstałych przed dniem 1 stycznia 2012r. stosuje się 5 letni okres przedawnienia liczony od 1 stycznia 2012r., chyba , że przedawnienie należności zgodnie z dotychczasowymi przepisami nastąpiłoby przed 1 stycznia 2017r.

http://www.spprp....attach=226

Każda decyzja przerywa bieg przedawnienia.
Edytowane przez Maja dnia 08-02-2015 23:42

Artemis
Zapomnieliście o tych co byli i są dalej zatrudnieni na umowę o pracę w Polsce. Na umowę o pracę - na pełny wymiar czasu pracy. Zatrudniali między innymi wspólnicy OPTIMEX Sp z o.o., ROMARI Sp. z o.o. w zakładanych przez nich spółkach cywilnych o różnych nazwach np. Tychy.Save, Greg.Save, Emu.Save itd. Tu też ZUS działa na szkodę pracownika zatrudnionego w tych spółkach. Na dodatek współdziałają z nim wyżej wymienni wspólnicy. ZUS zamiast ścigać pracodawcę za naruszenie przez niego podstawowych praw pracowniczych wynikających z Kodeksu Pracy znowu atakuje pracownika tylko dlatego, że ten prowadzi działalność gospodarczą i postanowił płacić składki z umowy o pracę. Tym razem umowę o pracę ZUS kwalifikuję w umowę zlecenie.
Jak widać z powyższych postów ZUS nie zaprzestał swoich szkodliwych działań i nie zaprzestanie. Już raz to pisałam, że ZUS nie poprzestanie li tylko na pracy nakładczej.
Edytowane przez Artemis dnia 08-02-2015 19:58

przemoo
Mnie Zus na razie zaczyna nękac telefonami-odnosnie pracy w anglii-złożylem wniosek o abolicje to się do tego przyczepili.milutka" pani z zusu mi doradza abym zlozył wniosek o ustalenie ustawodawstwa u nich bo w anglii to sie b.dlugo czeka-tak będzie rzekomo dla mnie najlepiej.Zlozę wniosek a oni mi od razu ustalą polskie ustawodawstwo-gdzie byli kilka lat jak sie wyrejestrowywalem z zusu??
W przepisach jak byk stoi ze to oni muszą mi niezwlocznie po wyrejestrowaniu ustalic tymcz. ustawodawstwo na zagraniczne a potem jak nie ma sprzeciwu drugiej strony to się w ciągu 2 miesięcy uprawomocnia.

marta1986
Ostrzegam Przed portalem"mniejszy-Zus"
Uwaga oszusci !!!
Andrzej Piotr Bartuzel.
Bogusław Jakub Bułat.
Posługując się fałszerstwem;mniejszy ZUS; założyli firmy: IQ Consulting, INASCO, Advis-Eart i NOCAN.
Zachęcają przedsiębiorców do niepłacenia polskiego ZUS-u naciągają setki osób obiecując w zamian
fikcyjne zatrudnienie na Słowacji i Czechach we własnych fikcyjnych firmach zarejestrowanych w blokach.
Nastepnie po 2 latach likwidują firmę nie opłacają żadnych składek za poszkodowanych.
Obecnie działają pod adresem: http://euro-partner.org/
lub na Fb: https://www.facebook.com/partnereu.eu
Edytowane przez Maja9 dnia 20-03-2016 10:27

kasik17
witam
Mma prosbe zus przeczepal mi konto od 2002 roku i wypatrzyl okresy w ktorym np 10.2002 podlegam ubezpieczeniom spol i zdrowotnym , a to 5 dni a to miesiac
dalej bedac pracownikiem bylam na macierzynskim ten okres tez objal mnie ubezpieczneiem spolecznym co mam teraz zrobic kiedy takie rzeczy ulegaja przedawnieniu mam na mysli okresy 2002-2007 oraz 2008-2011 bede wdzieczna za kazda pomoc
pozdrawiam

pomijam ze do tej pory nie bylam informowana ze mam jakies zaleglosci w niektorych momentach nie prowadzialam firmy

lis65
skontaktuj się z SPPRP (www.spprp.pl)
.
.
www.spprp.pl

Web
mts
Pracy za granicą jest naprawdę bardzo dużo. Trzeba tylko chcieć! Na internecie jest pełno ofert dotyczących chociażby ofert sezonowych do zbierania owoców czy też na budowie. Lepiej szukać pracy bezpośrednio, a nie przez biuro, ponieważ potem zarobimy mniej, gdyż biuro będzie ściągać sobie prowizję za naszą pracę.
Edytowane przez mts dnia 06-07-2016 06:23

lis6510
Pracowałeś w Anglii, na Litwie, Słowacji, innym kraju UE ?
Masz w związku z tym problem z ZUS ?

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE

09.07.2016 Sobota,
Kraków
ul.Filipa 17
godz.15.00
Budynek Wyższej Szkoły Ekonomii i Informatyki (WSEI),
sala wykładowa W-1 (I piętro).

Spotkanie przedsiębiorców poszkodowanych działaniami ZUS w kwestiach związanych z zatrudnieniem na umowę o pracę poza granicami kraju.
Działania ZUS ewidentnie wskazują na kopię działań związanych z pracą nakładczą.
ZUS znalazł sobie kolejną grupę przedsiębiorców do wyłudzenia nienależnych składek.
Spotkanie ma na celu konsolidację poszkodowanych, analizę dotychczasowych działań ZUS i Sądów Pracy oraz wypracowaniu metody przeciwstawienia się zakusom ZUS do spreparowania nam zadłużenia w tej instytucji. Tylko w dużej zwartej grupie mamy szansę na przeciwstawienie się działaniom ZUS i Sądów Pracy, jak to miało miejsce w przypadku ustawy umorzeniowej w/s pracy nakładczej.
Zapraszamy przedsiębiorców którzy zatrudniali się w Anglii, Litwie Niemczech Słowacji oraz innych krajach UE, równocześnie prowadząc działalność gospodarcza w Polsce. Nawet jeśli jeszcze nie miałeś w tej sprawie korespondencji z ZUS, bądź pewny że to tylko kwestia czasu.

Osoby do kontaktu :
Dariusz Ćwik SPPRP tel. 502-639-323
Grzegorz Garczarczyk tel. 508-312-450
Grzegorz Blak tel. 602-738-902
Małgorzata Łuchniak tel. 603-854-471

lis65
I po pierwszym spotkaniu przedsiębiorców poszkodowanych przez ZUS w/s pracy poza granicami polski.
Cóz napisać ?
Jest iskierka. Tak iskierka, bo to mysle dopiero początek. Zacznę od podziękowania dla pani poseł Agnieszki Scigaj z Ruchu Kukiza. Sama nie mogła być obecna, ale przysłała swoich asystentów Natalię Rzenno i Piotra Kubiczka (dla nich też podziękowania) z konkretnymi propozycjami.
Podziękowania dla Grzegorza Blaka i Małgorzaty Łachnio za organizację, to jedni z nielicznych pracodawców którzy nie pozostawili swoich pracowników samych z problemami, chociaż obawiam się że przy takim wsparciu samych zainteresowanych i oni w końcu mogą się poddać.
I to tyle podziękowań,bo sobie samym (SPPRP) nie będziemy dziękować.
Teraz łyżka dziegciu do beczki miodu.
Zaangażowanie poszkodowanych, chciało by sie rzec - jak zwykle, liczycie że ktoś to za was załatwi, wy będziecie kibicować zza monitorów i co najwyżej krytykować, bo to takie polskie.
Wracając do spotkania
Dowiedzieliście się jak sprawy wyglądają z różnych perspektyw, wypowiedzieli się poszkodowani (ci którym zależy i byli obecni) przedstawiła sytuacje prawną pani prawnik prowadząca wasze sprawy, przedstawiliśmy nasze stanowisko i my. Teraz ruch po waszej stronie. Chcecie sprawiedliwości czy pokrzyczycie sobie
i spokojnie jak baranki pójdziecie na rzeź ZUS-u ?
Mamy propozycję rozwiązania sprawy, plan jest duża szansa na dobre rozwiązania, ale.....
Sami tego nie zrobimy, to wy jesteście tymi którzy muszą zakasać rękawy. My możemy wspomóc doświadczeniem i reprezentacją.
Myślcie szybko bo niebawem, zgodnie z obietnicą poseł Ścigaj kolejne spotkanie, tym razem z większą grupą posłów.
Pytanie czy stać was na tak wielkie wyrzeczenie jak przybycie na to spotkanie ?
A może poprostu powiedzcie, a co mi tam zapłacę te kilkadziesiąt tysięcy złotych ZUS-owi, stać mnie.
Liczę na głębokie przemyślenia zainteresowanych.

ps.
Zdjęcia opublikujemy na naszym profilu na FB
.
.
www.spprp.pl

Web
dgfjgh
Real scientists should be Cheap CSGO Skins a visionary; who is not a visionary, who can only refer to themselves as practitioners.

lis65
zbieramy się

https://www.faceb...iebiorcow/
.
.
www.spprp.pl

Web
lis65
https://www.faceb...mp;theater
.
.
www.spprp.pl