Zobacz temat
 Drukuj temat
praca nakładcza i działaność
lis65
Przedsiębiorcy mogą się spodziewać nowych "obciążeń" ze strony US.
Docierają do nas informacje o nowej metodzie łupienia przedsiębiorców, otóż Urząd Skarbowy zaczął masowo karać przedsiębiorców za nieterminowe wpłaty ZALICZKI na podatek dochodowy. Mandaty zaczynają się rzekomo od 200 zł a najwyższy o jakim do tej pory słyszeliśmy to 800 zł. Pikanterii sprawie dodaje fakt iż jest to "masowe" oraz że kara się za opóźnienia nie tylko z roku 2014, urząd "cofa" się do lat poprzednich. Wiemy o karze za rok 2012.
Czy to nie przypomina działań ZUS ? Stosowanie prawa wstecz ?
Zastanawiamy się czy płacone odsetki za opóźnienia nie są już jednym systemem kary, a podobno w myśl Polskiego prawa nie można karać dwa razy za ten sam występek?
No, ale cóż rząd potrzebuje kasy a nas można łupić bezkarnie bo jednostka nic nie znaczy.
Edytowane przez Maja9 dnia 28-01-2015 08:50
.
.
www.spprp.pl

Web
Sonnet
Niech oddają składki i mam ich tam gdzie słońce nie dochodzi.Szeroki uśmiechFajne
kaleem

skorpion
Sonnet napisał(a):

Niech oddają składki i mam ich tam gdzie słońce nie dochodzi.Szeroki uśmiechFajne

To nie są składki - TO JEST para-PODATEK!!!

tzw. emwrytura to naprawdę jest likwidacja szkody jaką jest dożycie wieku określanego przez POlityków.
Im mniejsza szkoda (krócej żyjesz) , tym mniejsze odszkodowanie. (mniej tzw. emerytury weźmiesz)

Składki przy braku szkody. a tym samym braku wypłaty świadczenia z tytułu jej liwidacji, nigdy nie są zwracane po okresie czasu ubezpieczenia.

Uszustwem jest nazywanie tego "składką emerytalną".

Kapitał emerytalny byłby zawsze mój w całości - tu tak nie jest, bo przepada gdy nie dożyjesz. (Nie ma szkody- dla zusu)
" Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń " Tacyt

skorpion
Szczęśliwego 2016Uśmiech dla Wszystkich moich Przyjaciół!
" Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń " Tacyt

lis65
Zgodnie z przypuszczeniami ZUS dobrał się do kolejnej grupy "płatników" Rozpoczęła się nagonka na zatrudnionych poza granicami kraju - Anglia, Słowacja itp. Ci którzy przeszli gehennę "pracy nakładczej wiedzą co to oznacza. Jednoczmy sie więc jak najszybciej. zapraszam na www.spprp.pl Nie dajmy się znowu wpędzać w spiralę zadłużenia wobec ZUS.
Edytowane przez Maja9 dnia 14-02-2016 09:39
.
.
www.spprp.pl

Web
Przejdź do forum: