Zobacz temat
 Drukuj temat
Układ ratalny czy egzekucja ?
admin
OCHRONA MAJĄTKU PRZED KOMORNIKIEM Założenie firmyOchrona majątku przed komornikiemOchrona majątku przed komornikiem
SKUTECZNA OCHRONA MAJĄTKU PRZED WIERZYCIELAMI I KOMORNIKIEM
SPÓŁKA LTD Z ODDZIAŁEM W ROSJI I KONTEM W ROSYJSKIM BANKU POZA RAPORAMI CRS / OECD,
SPÓŁKA KAPITAŁOWA ,
ZAGRANICZNE TRUSTY,
FUNDACJE PRYWATNE PROWADZONE ZA GRANICĄ.


http://financialr...mornikiem/


OCHRONA MAJĄTKU PRZED KOMORNIKIEM NIE JEST NICZYM ZŁYM
Istnieją odpowiednie instytucje prawne chroniące dłużników, których zastosowanie może skutecznie ochronić majątek, jak również prowadzonej przez nich firmy. Obrona przed komornikiem, obrona przed komornikiem, ochrona dłużnika przed komornikiem, jak bronić się przed komornikiem sądowym, sposoby na komornika, porady prawne w sprawie komornika.

Egzekucja długów to nie musi być katastrofa. Każdą z nich można opóźnić, zablokować, a nawet trwale uniemożliwić.Otwarcie konta bankowego w Rosji, Konto bankowe w Rosji
Rejestracja i prowadzenie spółki Ltd z oddziałem w Rosji i kontem w Rosyjskim banku poza raporami CRS / OECD.

Zabezpieczenie finansów przed komornikiem. Legalnie nizsze podatki.Spółka kapitałowa bezpieczną opcją działalności
Założenie spółki kapitałowej w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub spółki akcyjnej stanowi jedno z najpowszechniejszych rozwiązań mających na celu zabezpieczanie majątku przedsiębiorcy w związku z prowadzoną przez niego działalnością gospodarczą. Wiele podmiotów chcących realizować swoje plany biznesowe przy jednoczesnej ochronie majątku decyduje się na założenie właśnie takich rodzajów działalności.

Dzieje się tak z uwagi na przepisy prawa stanowiące, iż egzekucje zobowiązań spółekkapitałowych nie mogą być prowadzone z majątku prywatnego wspólników. W tym celu przedsiębiorcy chcący, aby komornik prowadził egzekucję jedynie z majątku ich spółki (bardzo często niewielkiego lub niewystarczającego), najczęściej decydują się na założenie jednoosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub spółki akcyjnej, w której obejmują wszystkie udziały albo akcje jako jedyny wspólnik.

Zagraniczne trusty
Przedsiębiorcy zainteresowani ulokowaniem aktywów przy jednoczesnym zabezpieczeniu i ochronie majątku czy optymalizacji podatkowej powinni rozważyć prowadzenie firmy w reżimie podatkowym tak zwanych rajów podatkowych. W zależności od wybranego kraju, instytucja trustu opiera się w swoim założeniu na umowie pomiędzy osobą, która chce przekazać swój majątek na określony cel (określany mianem: „donator&#8221Z przymrużeniem oka, a osobą, która będzie zarządzać środkami (dalej jako: „trustee&#8221Z przymrużeniem oka.

W przedmiotowej umowie strony określają sposób zarządzania majątkiem przy wykorzystaniu usług powierniczych. Jest to jedna z najbezpieczniejszych form ochrony swojego majątku zarówno prywatnego, jak i samego przedsiębiorstwa. Podkreślić należy, że założyciel trust przewidując zwrot majątku w określonym czasie zyskuje jednocześnie zapewnienie, że ściągnięcie z niego wierzytelności przez komornika będzie w większości wypadków niemożliwe, a na pewno będzie niezwykle trudne w związku z niską znajomością powyższych regulacji przez kancelarie komornicze w Polsce.

Fundacje prywatne prowadzone za granicą
Coraz powszechniejszą formą ochrony majątku jest również zakładanie i funkcjonowanie przedsiębiorców w ramach prywatnych fundacji. W Polsce fundacje zakładane są w celu prowadzenia działalności o charakterze społecznym. Prowadzenie zarobkowej działalności gospodarczej w ramach fundacji w Polsce jest poza pewnymi wyjątkami niemożliwe.

JAK ZAREJSTROWAC FIRME LTD Z KONTEM W BANKU ROSYJSKIM, KROK PO KROKU:
Zarejestruj spólke Ltd w pakiecie za 29,99 przez strone: https://rejestracjaspolkionline.co.uk/ lub telefonicznie: 020-8682-3950, 020-8767-4088 | 0044-20-8767-4088, 0044-20-8682-3950, lub osobiscie w biurze ksiegowym w Londynie: http://financialrepublic.co.uk/contacts/

W razie pytań jak założyć konto w Rosji, dzwoń do Maciej Tazbir:
UK - Londyn, : 0044| 020-8682-3950, 020-8767-4088

E-MAIL: sales@farrow.uk.com

Biuro rachunkowe Londyn,
FARROW & FARROW ACCOUNTING LIMITED
t/a Financial Republic
Lokalizacja firmy, to południowy Londyn;
Tooting Broadway, 40 Tooting High Str. SW17 0RG.Komornik nie będzie mógł prowadzić egzekucji z konta firmowego i majątku spółki jeżeli dłużnikiem jest Jan Kowalski (będący jej wspólnikiem) a nie sama spółka. Nawet w przypadku spółki cywilnej nie posiadającej osobowości prawnej też jest to niemożliwe. Czyli np. Jan Kowalski zakłada spółkę cywilną z bratem i spółka ma konto bankowe którego obaj są właścicielami – komornik nie może prowadzić egzekucji z takiego konta skoro tylko jeden ze wspólników jest dłużnikiem.Nie może też np. zlicytować samochodu którego właścicielem jest taka spółka cywilna – dwaj wspólnicy. Komornik może natomiast prowadzić egzekucję z zysków wspólnika będącego dłużnikiem podobnie jak w przypadku np. spółki z o.o. może zająć jego udziały i zyski; wypłacane są one jednak co jakiś czas a nie płynnie, na bieżąco.ZABEZPIECZENIE KONTA PRZED KOMORNIKIEM PRZEPISANIE MAJĄTKU PRZED KOMORNIKIEM, ZABEZPIECZENIE NIERUCHOMOŚCI PRZED KOMORNIKIEM, ZABEZPIECZENIE MAJATKU PRZED KOMORNIKIEM, UKRYWANIE MAJĄTKU PRZED KOMORNIKIEM, UKRYWANIE MAJĄTKU PRZED KOMORNIKIEM , ZABEZPIECZENIE MAJĄTKU PRZED ROZWODEM, UCIECZKA Z MAJĄTKIEM PRZED KOMORNIKIE
 
sympatyk
Witam, dawno się nie pokazywałem. Proszę zwróćcie uwagę na wszelkie wartości zawarte w skierowanych do Was pism ze strony ZUS, a zwłaszcza te dotyczące zaległości i prowadzonej egzekucji. Nie chcę przynudzać, zatem tylko dwa przykłady. Tytuł egzekucyjny wartość 460 zł, wystawiony w 2008 roku. Dziś ZUS w zestawieniu podaje, że zaległość wynosi 505,39 zł. Zatem wartość kapitałowa wzrosła, a także jest wyższa od tej należnej w 03-2003 roku. I drugi przykład, sześcioletnia egzekucja nie zmniejszyła wartości kapitałowej zadłużenia, a nawet ją podwyższyła o 550 zł. Cudowna instytucja. Pozdrawiam.
 
zuf_fan
W imieniu naszych Pracowników dziękuję za pozdrowienia panie Marku.
 
sympatyk
Ja też Was lubię Uśmiech aczkolwiek moglibyście przeprowadzać niektóre działania z głową. Obecny portal ZUS nie jest doskonały, ale także nierzetelny. W miejscu gdzie jest miejsce na zaległości wobec poszczególnych funduszy wsadzacie koszty egzekucji. W wyjaśnieniach zaś podajecie, że od naliczonych "składek" należy policzyć odsetki. Nie wiem, może od podanej tam kwoty, ale czy przypadkiem nie liczy się też odsetek od egzekucji ? Koszty egzekucji mają już odsetki dodane, przynajmniej na to wygląda z zestawienia ( różnica pomiędzy kolejnymi miesiącami kwartału ). Po co to ? ZUS nie potrafił mi odpowiedzieć na to pytanie. A niejednokrotnie płatnikowi są potrzebne dane niezawierające kosztów egzekucji. Z innej beczki. Prowadząc egzekucję zostawiacie jakieś groszowe kwoty z lat lub miesięcy ubiegłych. Po co ? Nabijacie sobie kasę ? Odsetki od 2 zł, zawsze lepiej wyglądają z lat 17-stu niż np. z mniejszej ilości lat. A informujecie wszem i wobec, że wszystko zaliczacie na najdawniejsze zaległości. Z resztą i to konto w PUE zlikwiduję ( o ile to możliwe ) i będę zdrowszy. Prawdy ile mi zabrano niesłusznie lub słusznie i tak się nie dowiem, a zestawienia otrzymywane z ZUS na prośbę ( nie wiem dlaczego nie wysyłacie tego z obowiązku ) kłucą się w swej treści rok do roku i z matematycznego punktu widzenia są fikcją.
 
sympatyk
Jeszcze kilka słów o SUS i PUE. Sprowadzono mnie na ziemię i wskazano artykuł ustawy, który podaje co następuje:

Składki oraz odsetki za zwłokę, koszty egzekucyjne, koszty upomnienia i dodatkowa opłata, zwane dalej „należnościami z tytułu składek”...…

Cóż, nie miałem racji, twierdząc, że w zestawieniach na PUE, winni podawać tylko wartość należnych składek. Stąd wartości podawane w zestawieniach miesięcznych, rocznych, nie spełniają pomocnej roli dla płatnika, bo nadal musi raz w roku prosić o szczegółowe zestawienie rozliczenia egzekucji, a po otrzymaniu, kalkulator i uważnie sumowanie odpowiednich kwot.

Co do samego PUE, to oglądając dokładnie to co tam wstawiają, w moim przypadku można dostrzec pewną prawidłowość. Mianowicie pomimo prowadzonej egzekucji i zajmowaniu określonej kwoty wynagrodzenia, moje zadłużenie wzrosło od początku roku o 1600 zł ( bez odsetek, które w tych zestawieniach nie są ujmowane, trzeba je samemu wyliczyć ).

Wniosek, to nie jest do spłacenia, więc należy przestać się tym interesować. Szkoda nerwów. Tym sposobem przestaję się tym wszystkim przejmować, zarazem żegnam się z tym tematem.
Edytowane przez sympatyk dnia 09-05-2019 22:56
 
Przejdź do forum: