Zobacz temat
 Drukuj temat
Praca na etacie i działalnośc gospodarcza a urlop macierzyński
ola74
A ja zapłaciłam te cholerne rzekomozaległe składki, bo myślałam, że już nie dam rady dalej tego ciągnąć i się wykończę. Szkoda tylko, że nie mogę już odzyskać ani grosza. Przynajmniej dzieci miałyby wakacje w przyszłym rokuSmutek

janek031
To dobrze ze mialas kochana z czego zaplacic.Bo ja musialbym dom sprzedac zeby gnojom zaplacic,a wtedy cala rodzina pod most.dwoje wnuków,sy ,córka ,żona i 89letnia mama.jestem w super sytuacji-tylko sie podpalic pod Zusem.

acholek
Kochani. Złożyłam do tej fajnej instytucji wniosek do mojej już biegnącej w ratach spłaty. I..., jutro idę podpisać aneks do umowy. Co prawda niewiele jest tam do anulowania za macierzyński ale zawsze troszkę do przodu Uśmiech tylko zastanawia mnie fakt odsetek: czy mi je anulują? Ale jutro się dowiem. Muszę tu podziękować jednej osobie udzielającej się na forum: Katarzynie, która była dla mnie wsparciem. Która kiedyś walczyła i zwyciężyła. Kasiu, dziękuję za pomoc.Uśmiech

acholek
Nawiązując do wczorajszych moich przemyśleń to: ZUS dostosował się do nowelizacji ustawy i anulował mi składki + to co zapłaciłam oraz odsetki.
Cieszę się, że chociaż troszkę uratowałam. Co prawda jet to kropla ale zawsze. Piszcie więc wnioski o umorzenie. Z przymrużeniem oka

woland
wczoraj dostałam z zus upomnienia wzywajace do zapłaty składek za okres urlopu macierzynskiego, choc wczesniej przeciez je umożyli na co mam od nich pismo, mam juz serdecznie dosc nękania, czy ktos się orientuje o co znów chodzi

Basta
Właśnie dostałam pismo z zus z informacją o tym, że mogę złożyć wniosek o umorzenie. Od czerwca płacę te zaległe składki w układzie ratalnym.
Czy ktoś wie czy jest szansa na odzyskanie tego co już wpłaciłam??

acholek
Basta.
spójrz wyżej na to co napisałam. Tam masz odpowiedźUśmiech
pozdrawiamUśmiech

Basta
Po prostu jeszcze nie do końca chyba wierzę w obrót sytuacji Uśmiech

Mirek262
Basta ciesz się i raduj bo to najważniejsze załatwili za Ciebie inni , a ty nawet nie umiesz załatwić już tylko formalności w ZUS-ie .

Basta
Mirek, skąd wniosek, że nie umiem załatwić formalności? I skąd informacja, że inni za mnie załatwili? Nie masz pojęcia ile się nawysyłałam pism do posłów i instytucji. Zresztą cieszmy się z obrotu sprawy. Pozdrawiam.

Mirek262
Gdybyś interesowała się tą sprawą skorzystała byś z abolicji za pierwszym razem , i nie musiała byś zapłacić nawet ani złotówki .

bepigraf
No nie ładnie Mirek. Ja się interesowałem, pofatygowałem się nawet do ZUS'u po pierwszej abolicji i urzędasy zrobiły mnie w balona. Może byłem naiwny i zbyt ucieszony anulowaniem składek, ale na pewno nie można powiedzieć, że się nie interesowałem. Zostałem po prostu wprowadzony w błąd i znalazłem się w sytuacji podobnej co Basta.
Dotknęło mnie twoje szyderstwo. Taki tekst usłyszałem w lipcu od urzędnika ZUS z głupkowatym, szyderczym uśmieszkiem na twarzy. Wysłuchałem także jak to próbowali się ze mną skontaktować, ale niestety poczta... a tel. podobno nie odbierałem, chociaż kilka razy dzwonili.
Zajmij się czymś pożytecznym a nie "skakaniem" na innych.

Kasiola
Tyle razy admin mnie tu wzywał na czytanie postów na priva i nic z tego od lat nie wychodzi, że chyba się wypiszę w tego "Kolegium Ble Ble Ble". Jak można przez tyle lat tylko gadać i gadać, lizac i lizać tyłki polityków spragnionych mediów?!! Ludzie, obudźcie się wreszcie i albo weźcie za jakąś konkretna robote albo dajcie sobie spokój z tą paplanina bez sensu!!! Czy ktokolwiek z tutaj obecnych ma jakiekolwiek pojęcie czego chcą WSZYSCY?!
Za brata bliźniaka nie ręczę

Mirek262
Słuchajcie ja sam znam parę osób którzy są umoczeni w PN , gdy mówiłem im o tym by pomogli w wysyłaniu listów , mejli czy wyjeździe na jedną z manifestacji , oni mnie ciągle olewają wręcz śmiejąc się z tego , że z ZUS-em jeszcze nikt nie wygrał . Jeden z nich zapłacił wszystko mówiąc że z ZUS-em nie chce mieć nic do czynienia dwóch ciągle włóczy się po sądach , a niektórzy nie odpisują na pisma z ZUS-u .
Wszyscy oni jednak utrzymują kontakt ze mną , pytając jak daleko jesteśmy z tą abolicją bo płacić nie mają zamiaru , nawet ten który już zapłacił myśli już o odzyskaniu pieniędzy .
Teraz nie dziwcie się że mnie niektórzy denerwują swoimi wpisami że ktoś pisał listy , mejle ale zapomniał iść do ZUS-u by złożyć wniosek o abolicji lub odszedł z kwitkiem .
Teraz po rozmowie z dwoma moimi znajomymi (leserami ) trochę mnie krew zalewa , bo ciągle czekają na abolicję ale od siebie nie mają zamiaru nic dać .
Golnę sobie jeszcze jednego drinka i już się na pewno roztresuje , a i pisać też przestaję bo plotę już byle co .Szeroki uśmiech

Basta
Golnij sobie Mirek golnij. Gdyby się wszyscy "odpowiednio" interesowali, jaki piszesz, nie było by na tym forum wątku o powyższym temacie na 376 stron. Pozdrawiam!

skorpion
Potwierdzam. To niestety prawda co piszecie taka dziwna mentalność. Też nie mogę zrozumieć.

123miroslaw4
Ad KAsiola: zgadzam sie z Tobą. Czasami mam wrażenie, że kazdy sobie rzepkę skrobie... Na forum JEST WSZYSTKO CZEGO POTRZEBA ABY ZAŁATWIĆ /SFINALIZOWAĆ SPRAWY ZUS-owskie. Ale z tego co widać czytac nie kazdy chce, a pisać na Berdyczów wielu...

Artemis
Przeczytajcie ten artykuł.
Dotyczy osób które były zatrudnione w firmach o nazwach OPOL.SAVE, LSA.SAVE, WIKO.SAVE, EMU.SAVE, MARI.SAVE itd. Wspólnikami tych firm był OPTIMEX sp z o.o. w Krakowie oraz Romari sp z o.o. Chorzów.Było tych spółek ponad 100.
Ostrzegałam w tej sprawie.

http://obserwator...y-jaskolki

Jeżeli są osoby które do tej pory korzystają z zatrudnienia które oferuję OPTIMEX sp z o.o. w Krakowie oraz Romari sp z o.o. Chorzów niech się zastanowią i zweryfikują swoją sytuację.
Edytowane przez Artemis dnia 04-12-2012 17:21

skorpion
Największy pracodawca w Wałbrzychu
http://zus.pox.pl/zus/no...mln-zl.htm
http://zus.pox.pl/zus/pa...brzych.htm
" Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń " Tacyt

Artemis
Przeczytajcie ten artykuł.
Dotyczy osób które były zatrudnione w firmach o nazwach OPOL.SAVE, LSA.SAVE, WIKO.SAVE, EMU.SAVE, MARI.SAVE itd. Wspólnikami tych firm był OPTIMEX sp z o.o. w Krakowie oraz Romari sp z o.o. Chorzów.Było tych spółek ponad 100.
Ostrzegałam w tej sprawie.

http://obserwator...y-jaskolki

Jeżeli są osoby które do tej pory korzystają z zatrudnienia które oferuję OPTIMEX sp z o.o. w Krakowie oraz Romari sp z o.o. Chorzów niech się zastanowią i zweryfikują swoją sytuację.
Edytowane przez Artemis dnia 05-12-2012 08:53

Przejdź do forum: