Losowanie, nowy prezes i porządki w ZUSie
131 600 osób otrzymało w drodze losowania przydział do siedmiu otwartych funduszy emerytalnych (OFE). Losowanie odbyło się 31 lipca w siedzibie Centrali Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Losowanie przydziału do OFE obejmuje osoby, które urodziły się po 31 grudnia 1968 r. i po raz pierwszy podejmując zatrudnienie nie zgłosiły się do żadnego funduszu (obowiązek ten nie dotyczy studentów i uczniów do 26. roku życia, którzy podjęli pracę w ramach umowy zlecenia, umowy o dzieło lub rozpoczęli studia doktoranckie). Każdej osobie, która nie dopełniła tego obowiązku w ciągu 7 dni od podjęcia zatrudnienia, ZUS przypomina o konieczności zgłoszenia się do OFE. Przed lipcowym losowaniem ZUS wysłał ponad 275 tys. takich przypomnień.


Będziemy Was ostrzegać :) przed kolejnymi losowaniami. Nowy prezes ZUS Paweł Wypych robi niezłe sprzątanie w molochu. Trochę mu się zejdzie, bo niejeden "krzaczor" jeszcze po drodze wyjdzie, ale zaczynam być fanem tego pana.

Ostatnio jakoś tak się dziwnie składało, że było dużo materiałów filmowych i dźwiekowych. Tym razem nie może być inaczej. Poniżej krótka wypowiedź PWypycha na temat wypłat z OFE. Humor psuje tylko myśl, że kolejny prikaz dotyka tym razem emerytów - konieczność posiadania konta bankowego...Źródło: Radio PiN, ZUS
 
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?