Największy przekręt ZUS...
...a przekręconych 900 tysięcy osób!

Polskie prawo zmusza około 900 tys. osób do opłacania składek, nie dając im prawa do świadczeń. Dotyczy to emerytów, którzy muszą opłacać składkę rentową, emerytów z tzw. służb mundurowych wpłacających składki emerytalno-rentowe do ZUS i osób opłacających dwie lub więcej składki do NFZ. Eksperci podkreślają, że jest to sprzeczne z ubezpieczeniowym charakterem systemu emerytalno-rentowego.

Zresztą, przeczytajcie sami na stronach Gazety Prawnej.

Nie tak dawno pisaliśmy o konieczności podwójnego opłacania NFZ w wielu przypadkach a teraz łącząca się z poprzednią sprawa opłacania "składek" bez nabywania uprawnień. Kiedy w końcu ktoś wprost powie, że to co płacimy to nie skłaka, tylko podatek? Wtedy wszystko by było jasne i każdy wiedziałby, że to nie on pracuje na swoją emeryturę. Przyznaje to nawet pani z ZUS:

Obowiązującego rozwiązania broni Teresa Guzelf, dyrektor departamentu świadczeń pieniężnych w ZUS. Zauważa, że obecny system emerytalny ma charakter solidarnościowy i repartycyjny. Pokolenie pracujących, opłacając składki, w dużej mierze finansuje wypłaty dla świadczeniobiorców.

To w takim razie po co nazywać to dalej składką i oszukiwać ludzi?


Pełna wersja wiadomości prawno-gospodarczych - czytaj na gazetaprawna.pl
 
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?