Klimatyzm, nowa wiara
Z portalu "Wyborczej" :

"2 000 lat po narodzeniu Chrystusa, a 1400 lat po Mahomecie nowa wiara ogarnia serca i umysły mieszkańców zachodniego świata. Owa religia to klimatyzm. Powstała przy pomocy Wikipedii, bez udziału Mojżesza czy św. Pawła, bo tu każdy jest znawcą świętych pism, i każdy jest oświecony.
Czy rzeczywiście mamy do czynienia z nową wiarą? Zaintrygowała mnie uwaga pewnego człowieka, który stwierdził, że "klimatycznych zmian występujących na ziemi w wyniku ludzkiej działalności nikt już nie poddaje w wątpliwość". Wraz z pojawieniem się osób zaprzeczających ociepleniu klimatu teza ta zyskuje coraz większe potwierdzenie. Negowanie zmian klimatycznych jest w dzisiejszych czasach jawnym bluźnierstwem."


Na początku mnie zdziwiło, że coś takiego pojawiło się na GW, bo redaktorzy tego portalu, uchwyceni w pułapkę politycznej poprawności, raczej nie odważyliby się tego napisać (podobnie zresztą jak i Dziennik). Okazało się jednak, że jest to przedruk z Die Zeit. I tak jest postęp.
Na łamach Najwyższego Czasu z zabobonem "ocieplenia klimatu" walczono już wiele razy a ostatni tekst z 1 listopada stawia podobną diagnozę (Faraonowie naszych czasów):

"Nic się w świecie nie zmienia. Udowodnił to Komitet Noblowski, przyznając swoją nagrodę Alowi Gore'owi za walkę z globalnym ociepleniem. Przypomnijmy, że umiejętne wykorzystanie zjawisk przyrodniczych - czy to zaćmień Słońca, czy światła Księżyca - to stary numer polityków, wymyślony jeszcze w czasach egipskich, a może nawet wcześniej. I czy to w imię Słońca, czy poprzez "przewidzenie" zaćmienia zawsze potrafi li uciułać dla siebie parę groszy."

A jak się to ma do naszego codziennego życia? Otóż bardzo się ma, bo nowa wiara wymusza na nas sporo wyrzeczeń, o czym pisałem w newsie "Albo rybki, albo akwarium". I tak, nie będąc jej wyznawcą, przyjdzie mi za jej krzewienie zapłacić. Dużo więcej, niż wydane zostało na Radio Maryja ;-)
 
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?