Sellaband.com - kup sobie zespół
Dzisiaj przy niedzieli trochę z innej beczki. Kilka słów o dosyć ciekawym projekcie internetowym - serwisie SellaBand.com
Jest to ciekawe zjawisko - nowy rodzaj giełdy związany z przemysłem muzycznym, na której przedmiotem trasakcji są akcje "emitowane" przez artystów.

Zasady funkcjonowania tej machiny są bardzo proste. Każdy artysta dąży do tego, by sprzedać 5000 akcji, z których każda kosztuje 10$. Zgromadzony w ten sposób kapitał przeznaczany jest na nagranie profesjonalnej płyty. Gdy płyta jest już gotowa, każdy z akcjonariusz dostaje liczbę egzemplarzy z edycji limitowanej odpowiadającą liczbie posiadanych akcji. Płyty te może odsprzedać za pośrednictwem strony za 15$ lub wykorzystać w inny sposób. Do sklepów trafia natomiast zwyczajna edycja płyty a poszczególne utwory można również ściągnąć za opłatą ze strony projektu. Zarobione w ten sposób pieniądze są dzielone pomiędzy akcjonariuszy, artystę oraz serwis SellaBand.com.

Serwis ten poza wymiernymi korzyściami finansowymi (11 wydanych płyt, w tym jedna polskiej artsytki) czy rozrywkowymi (ponad 7000 artystów, których próbki twórczości możesz przeglądać w poszukiwaniu czegoś dla siebie), daje, moim zdaniem, również możliwość wdrażania się w świat biznesu i poznawania mechanizmów rynkowych. Dla artystów jest to droga do zaistnienia na międzynarodowym rynku muzycznym. Mają oni niepowtarzalną możliwość pokierowania samodzielnie swoją karierą, nie są produktami agencji czy wytrwórni muzycznych. Muszą samodzielnie znaleźć sposób pozyskania akcjonariuszy - słuchaczy gotowych w nich zainwestować, a by było to możliwe muszą jednocześnie promować sam serwis. Akcjonariusz, by ich inwestycja przyniosła zyski także muszą zaangażować się w promocję artysty - narzędzia promocji dostępne są w serwisie, ale własna inwencja jest też neiwątpliwie wskazana. Akcjonariusze zyskują również inną możliwość spróbowania swoich sił w świecie biznesu - mogą na stronie swojego profilu otworzyć sklepik, za pośrednictwem którego sprzedawać będą produkty powiązane ze swoim artystą bądź artystami (ważna jest w końcu dywersyfikacja portfela inwestycyjnego;)).


Serwis SellaBand.com ma potencjał by zrewolucjonizować rynek muzyczny, a także by stać się ważnym rynkiem inwestycyjnym - w końcu w przemyśle rozrywkowym tkwi ogromny potencjał!

 
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?