Przetargi w ZUS jak zawsze rozsądnie...
Na stronie ZUS.pl w dziale zamówienia publiczne pod datą 7 listopada roku Pańskiego 2008 znajdziemy ogłoszenie o przetargu nieograniczonym na zakup 130 000 sztuk... Czego?

Dyskietek 3,5" o oszałamiającej pojemności 1,44 MB. Okazuje się, że tego zapomnianego przez świat wynalazku techniki XX wieku używa się jeszcze w ZUSie. Z tego, że zamawiają dyskietki w tak dużej liczbie możemy wnioskować, że z komputerów też korzystają.

Dla startującego w przetargu zadanie nie jest łatwe, bo jak czytamy: "przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa 130.000 szt. dyskietek komputerowych 3,5" o pojemności 1,44 MB, dwustronnych o dużej gęstości, fabrycznie nowych, tj. wyprodukowanych w 2008 roku. " Wymagane jest również, aby "dyskietki były wolne od wirusów, fabrycznie formatowane w formacie IBM PC oraz pakowane w plastikowe pudełka po 10 dyskietek w pudełku. Do każdego pudełka należy dołączyć komplet (min. 10 szt.) naklejek do opisywania zawartości dyskietek. (...) Dyskietki winny być objęte dwunastomiesięcznym okresem gwarancji, na warunkach zawartych we wzorze umowy."

Ciekawi mnie, w którym magazynie leżakowały od lat już nikomu niepotrzebne dyskietki, których w końcu trzeba było się pozbyć/sprzedać?

W przypadku ZUSu należy znaleźć w całej tej sytuacji jakieś plusy, bo zawsze (w przypadku ZUSu!) może być gorzej. No te plusy są. Wypada nam się cieszyć, że zamówili te dyskietki. Tak! A to dlatego, że przecież mogli zamówić taką samą liczbę gołębi pocztowych pakowanych po 100 sztuk z 12 miesięcznym okresem gwarancji...
 
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?