JEŚLI NIE ZUS TO CO WYBRAC ?
Jakoś tak nazbierało się ostatnio spraw i zapomniałem o planach rozpoczęcia tego tematu.
Prosiłem aby pisać o przedawnieniach, o dziedziczeniu, a ten aspekt sprawy Zgromadzenia Upierdliwych Szkodników pozostał nieruszony.
No to zaczynajmy.
W shoutboxie SQBI proponuje aby dać im dychę. Naprawdę jest rozrzutny. To o dychę za dużo !
Nic im nie dajmy ! Co oni dają nam w zamian ? Dobrze wiemy. Dają nam okazję do wypowiadania się na tym forum.
Teraz tego nie znajdę, ale dzisiaj w innym wątku ktoś nawoływał do wyniesienia się stąd. I dobrze. Czas na śmiałe decyzje, nie na półśrodki. Zostawmy to stado pasożytów ich własnemu losowi i wio ... Niech sobie wypracują własne emerytury. Ciekawe z czego. Oni tak naprawdę wiedzą, jaka jest sytuacja i dlatego inspirują różne media, aby nas oczerniać.
Sam też nieraz czytałem i słyszałem np. takie opinie : "A wiesz, jest taki szwindel - niektórzy przenoszą ubezpieczenie za granicę ...".
O Boże - inteligentni ludzie dają sobie wmówić, że skorzystanie z przepisów prawa to szwindel ! Prostowałem takie opinie na ile mi się udawało, chyba z dobrym skutkiem. Czas napisać o tym nieco szerzej, może nie o tej godzinie ale w najbliższych dniach - koniecznie.
Niekiedy, słysząc lub czytając wypowiedzi jawnie inspirowane a przy tym chamskie (Onet, Angora ...), mam ochotę wrzeszczeć ... a może chichotać złośliwie : "Nasi mało szanowni władcy - pchaliście się do Unii, to teraz nie wykręcajcie kota ogonem - SAMI DALIŚCIE NAM MOŻLIWOŚĆ ABY KORZYSTAĆ Z UNIJNYCH PRZEPISÓW. Nie wypada wrzeszczeć, że to nieładnie. Nieładna to jest gra do jednej bramki, którą uprawiacie. Ale my was tego oduczymy,, głosując nogami czyli opuszczając wasze towarzystwo. A wy czekajcie, aż przyjdą was rozliczyć emeryci, którzy już nie mogą zrobić tego, co my czyli wyjechać - w realu lub tylko formalnie ale tak czy tak skutecznie".
Uff, rozgadałem się. Kolej na Was, likwidatorzy.
 
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?