UPR do protestujących lekarzy - list otwarty
Drodzy Likwidatorzy lekarze i znajomi lekarzy! Prosimy o przekazanie poniższego listu wszystkim osobom związanym z polskim systemem opieki zdrowotnej, którym zależy na poprawie własnych warunków i uleczenie systemu.


UPR do protestujących lekarzy - list otwarty

Szanowni Państwo,

dziś, po raz kolejny podejmujecie akcję protestu przeciw niskiej zapłacie za Waszą pracę. Chcecie zarabiać więcej, ale władza jest głucha na Wasze wołanie. UPR Was słyszy i rozumie.

Mamy dla Was rozwiązanie, które pozwoli Wam zarabiać 5 i 7,5 tysiąca, a może i wiele więcej. Albo je wybierzecie, albo będziecie nadal rozmawiać z Ministrem Zdrowia, który dziś w radio miał pretensje do redaktora, że ten chce mówić o płacy "na rękę" podczas gdy płacy brutto 900 zł nie ma. Minister ciągle nie chce wiedzieć, że chleb, benzynę, ubrania, meble i zeszyty dla Waszych dzieci kupujecie za to, co zarobicie "na rękę", a nie za to, co bezpowrotnie zabierze Wam ZUS i biurokracja państwowa, w tym i biurokracja żyjąca ze "służby zdrowia"!

Jeśli nie chcecie dłużej słuchać wywodów kolejnych ministrów - przyłączcie się do nas! W roku 2009 wejdźmy do Sejmu i przegłosujmy zmiany w prawie. Zmiany, które Wam dadzą zarobić tyle, na ile pozwolą Wasze umiejętności, wysiłek i czas, a pacjentów uwolnią od politycznych i biurokratycznych dysponentów ich ciężko zarobionych pieniędzy i od korupcji związanej z leczeniem.

Inną niż wolność drogą, jest strajkowanie, kolejki, niezadowoleni pacjenci, ucieczka "za chlebem" i utarczki z biurokracją i żerującymi na Was politykami o to, ile wyrwiecie dla siebie z budżetowej kasy zbieranej kosztem wszystkich. Kilkanaście lat tej drogi pokazało, że w istocie prowadzi o­na do nikąd. Mądremu dość!

Wpisujcie się Państwo do Unii Polityki Realnej! Jeśli nie możecie udźwignąć cieżarów niesprawiedliwego prawa, zmieńmy prawo! To można zrobić w parlamencie. Sami nie pokonamy tych, którzy pracownikom najemnym w Polsce zabierają każdego miesiąca w ZUS, PIT, VAT, akcyzie i innych podatkach ponad 80 procent zarobionych pieniędzy. Jesteście wielką, szanowaną i wpływową grupą ludzi, którzy nie chcą od nikogo jałmużny, tylko szansy na godne życie.

Jeśli połączymy wysiłki - osiągniemy cel: więcej wolności, więcej własności i więcej sprawiedliwości!

Wojciech Popiela
Prezes UPR


*

Proszę naszych sympatyków o rozsyłanie tego listu do lekarzy, zakładów opieki zdrowotnej, lekarskich związków i organizacji, a także do zainteresowanych tematem mediów.

 
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?